Daj si pivo
 Newsletter
 Odporučte nás
  • Podeľte sa o pozitívnu skúsenosť z našej spolupráce a odporučte nás Vašim známym a priateľom:
 Udalosti
 Sociálne počítadlá
Košík:je prázdny
cena:0.00 €
 Novinky

Spustenie nášho eshopu.

Bergkirchweih Erlangen – pivný festival

        Ak ste milovníkom piva, tak ako my, tak určite poznáte známy Októberfest v Mníchove. Takýchto pivných festivalov je v Nemecku veľa. A hoci nie sú také známe, nemajú o nič horšiu atmosféru. Dokonca si pivo môžete vychutnať v oveľa väčšej pohode, bez dlhého čakania v rade. Keďže my máme citový vzťah k mestu Erlangen v nemeckom Bavorsku, každoročne navštevujeme miestny Bergkirchweih. A výnimkou nebol ani tento rok.

            Pán Johannes Bischoff k 200-tému výročiu tohto festivalu povedal  : „Bergkirchweich je festival, ktorý musia jeho fanúšikovia zažiť a pre nezainteresovaných ho nejde opísať.“

            Pán Bischoff mal pravdu, atmosféru „Bergu“ treba jednoducho zažiť. Ale pokúsime sa Vám ju aspoň kúsok priblížiť.
            Vďaka svojej polohe má Bergkirchweih veľmi zvláštne čaro. V Erlangene na Burgbergu pod starými lipami, gaštanmi a dubmi sa nachádza približne 11 000 trvalo inštalovaných sedadiel, a to všetko mení časť tejto lokality na jednu z najväčších pivných záhrad v Európe. Farebné lampióny, ktoré zdobia stromy pozdĺž horskej cesty, poskytujú jedinečnú atmosféru. Nachádzajú sa tu pivnice miestnych pivovarov, ktoré boli vyhĺbené priamo do kopca. Čerstvo stočené a dobre temperované pivo sa podáva prevažne v kamenných džbánoch. Pivné poháre z pivnice Entla s každoročne sa meniacimi motívmi sú vyhľadávaným zberateľským predmetom. Väčšina pivovarov predáva len veľké pivo, čiže „litrové“. Preto pred návštevou festivalu odporúčame poriadny pivný tréning. :) Popri skvelom pivku si môžete pochutnať aj na franských pochúťkach ako „Schäufele“ (špeciálne pripravené bravčové plece), „Drei im Weckla“ (pečená klobása v žemli) alebo obrovský „Brezel“ (praclík). Atmosféru dopĺňajú domáci ale aj cudzinci oblečení v typickom bavorskom kroji „Dirndl“, spievajúci nemecké odrhovačky, blázniaci sa na kolotočoch, strelniciach, či len tak sa prechádzajúci s plyšovými zvieratkami z lotérii, ktoré sú to veľmi populárne.

            Hoci Bergkirchweih tento rok už nestihnete, môžete si urobiť aspoň svoj domáci „Bierfest“, keďže sme kúsok Nemecka priniesli aj k Vám. V našom e-shope si môžete teraz objednať z našich obľúbených bavorských pivných značiek. Keďže zásoby sú v obmedzenom množstve, tak dlho nerozmýšľajte a objednávajte.
 
  Zdroj: https://www.berch.info/  a vlastné skúsenosti :)